משלח עד הבית עד 3 ימי עסקים
משלוחים חינם בהזמנה מעל 295 ש"ח
חיפוש
משלוח עד הבית עד 3 ימי עסקים
משלוחים חינם בהזמנה מעל 295 ש"ח
האירוסים 9 כפר סירקין

בחירת תחתונים סופגים למבוגרים חולי אלצהיימר להתמודדות עם דליפת שתן

חיתולים למבוגרים לחולי אלצהיימר – נוחים לשימוש ותורמים לתחושת הביטחון.

חיתולים למבוגרים דמויי תחתון – מושלמים לחולי אלצהיימר

חולי אלצהיימר מתאפיינים בין היתר בהתנגדות לשינויים. לכן רבים מהם מסרבים ללבוש חיתולים. הפתרון לזה נמצא בחיתול סופג דמוי תחתון – תחתון סופג. החיתול נראה כתחתון, גם הצבע שלו והמרקם דמוי הבד תורמים לתחושה שזה תחתון, דבר המאפשר לבישתם ללא התנגדות, ולאמץ את הפתרון הנוח.

לקטגוריית הפתרונות והמוצרים לחולי אלצהיימר באתר > לחצו כאן

דליפת שתן

אנשים מבוגרים נתקלים, לעיתים, בבעיה של בריחת שתן. זאת תופעה שכיחה למדי והיא מתרחשת במצבים של קימה ממצב ישיבה או שכיבה, צחוק, שיעול וגם במצב של מנוחה. אין ספק שהתחושה הנלווית היא של חוסר נוחות ויותר מכך: הרגשה של ערעור הביטחון העצמי. ישנן דרכים להחזיר את הביטחון העצמי, דבר שיעזור לחולים לצאת שוב מהבית ולבוא בחברת אנשים אחרים.

תחתונים סופגים למבוגרים – פתרון נוח לעצמאות מרבית

פתרון מצוין לבעיה זו הוא טיטולים למבוגרים. יחד עם זאת, ישנם אנשים, כדוגמת חולי אלצהיימר, המסרבים בתוקף ללבוש טיטולים. מחלת האלצהיימר מתאפיינת בירידה הקוגניטיבית של האדם הקשיש עקב ניוון תאי העצב במוח כמו גם פגיעה בפעילות המוטורית שלו וזה כולל פגיעה בכושר ההליכה, כושר האכילה ושליטה על הסוגרים. עקב כך, איכות החיים של חולי האלצהיימר נפגעת. בשנים האחרונות התעוררה מודעות רבה לעניין, כך שקיים שיפור רב ובהתמודדות עם מצבם. הראיה לכך היא שחולי אלצהיימר חיים היום חיים הרבה יותר טובים מאשר בעבר.

תחתון סופג – נוחיות מרבית והסרת דאגות ופחדים

“תחתונים” סופגים הם בעצם חיתולים הפותרים בעיה של בריחת שתן. ישנם תחתונים כאלה בעלי כושר ספיגה מוגבר של 1300cc. אם שלפוחית השתן יכולה להכיל כ- 300CC הרי שתחתון כזה יתאים גם ליום וגם לילה. הוא תחתון דק ונעים, הוא תורם לתחושת רגיעה ובהתאמה נכונה, הוא בהחלט תורם רבות לשיפור צורת החיים.

ישנם תחתונים סופגים מסוגים שונים, כאלה המתאימים לאנשים חולי אלצהיימר שהם עדיין עצמאיים ומתפקדים וישנם חיתולים המתאימים לחולים המרותקים למיטותיהם. לכולם – שתי מטרות עיקריות:

האחת: להרגיש כמה שיותר נוח והמטרה השנייה: להשאיר את המשתמש יבש, ללא דאגות וללא חשש. ישנם תחתונים עם כושר ספיגה משתנה מ-1/2 ליטר ועד 1.5 ליטר. ישנם המתאימים ליום וכאלה המתאימים ללילה.

חשוב לזכור: כל הבעיות פתירות וישנן מספר מותגים בתחום. חשוב להתאים את התחתונים בדיוק לצרכים שלכם, בהתאמה אישית לכל אחד.

הייחוד בתחתונים למבוגרים: הנוזל הופך לג’ל, הגוף נשאר יבש!

כדאי לדעת שישנם תחתונים סופגים למבוגרים שהתכונות שלהם הופכות אותם לנוחים מאוד למשתמש. הם דקים מאוד, התחושה דומה מאוד לתחושה המתקבלת מבד, בתוך הפד עצמו מצוי מעט צמר גפן והעיקר: מצוי שם חומר שהופך את הנוזל, קרי השתן, לג’ל. ישנה גם רשת המזרזת את החדרת המים וכך הנוזל הופך לג’ל, העור נשאר יבש, התחתון נשאר יבש ואין זליגה של הנוזלים החוצה. תחושת היובש תורמת רבות לתחושת הנוחות ולביטחון המרבי של החולים.

גם לאחר השימוש, הטיפול בחיתולים למבוגרים הוא פשוט ונוח. ישנם פסי קריעה ופשוט קורעים את התחתון מעל הגוף, מגלגלים אותו ומשליכים לפח. העור נשאר יבש לגמרי והנוזלים שהפכו לג’ל- מרוכזים במקום אחד מבלי שהחיתול כולו יהיה רטוב.

התחתונים הסופגים המתאימים ללילה וליום נבדלים אלה מאלה בכושר הספיגה שלהם ובכמות הנוזלים שהם מסוגלים לספוג. ישנן חברות ששמות את הדגש על כושר חלחול מהיר כך שהעור נשאר תמיד יבש. ישנו גם דגש על מניעת בריחת נוזלים אל מחוץ לתחתון. אפשר גם למצוא תחתונים שיש בהם תפרים לפתיחה מהירה כך שניתן לתלוש אותם מהצד ולא להוריד אותם כמו תחתון. זה נוח מאוד, ומקל על החולה והמטפל שלו וכל התהליך הופך להיות פשוט ונעים.

ישנן חברות המייצרות תחתונים מיוחדים כפתרון להרטבה כבדה. הדבר חשוב במיוחד למניעת בריחת נוזלים בלילה. תחתונים אלו הם בעלי גזרה גבוהה במיוחד, דבר התורם לאחיזה טובה יותר בגוף החולה. גם כושר הספיגה כאן מוגבר לעומת החיתולים האחרים, ספיגה של 1.5 ליטר נוזלים וישנם פסים לוכדי נוזלים המונעים בריחת שתן מהצדדים. גם כאן ניתן לקרוע את החיתול מגוף החולה, לגלגל אותו באמצעות מדבקה מיוחדת ולהשליכו לפח.

התאמת התחתון הסופג למבוגר

המלה האחרונה בנושא היא תחתונים סופגים בהתאמה לגוף אישה ולגוף גבר. ההבדלים מתבטאים בכך שבתחתון לגבר, מוקם הפד הסופג בחלק העליון של התחתון, בהתאמה לאיבר המין הגברי ואילו בתחתון סופג לאישה- הפד נמוך יותר. במלים פשוטות: הגזרה לגברים שונה מזו של הנשים אבל הטיב והמטרות נשארו כשהיו: נוחיות מרבית, גוף יבש וביטחון מלא שלא תהיה בריחת שתן. התחתון דק מאוד, הן לנשים והן לגברים. הוא אלסטי, נוח מאוד לשימוש, נותן תחושה של תחתון אמיתי וניתן לקרוע אותו לאחר השימוש, לקפל אותו ולהשליכו לפח. לנשים הוא מגיע במידות S,M,L,XL ולגברים במידות L,XL.

אפשר לומר שכל החשיבה בייצור חיתולים למבוגרים חולי אלצהיימר נתונה לנוחיות המרבית שלהם, לתחושה שהם נשארים יבשים , לביטחון העצמי שלהם ובעיקר לכבודם העצמי. ©

לקטגוריית הפתרונות והמוצרים לחולי אלצהיימר באתר > לחצו כאן

0
  0
  העגלה שלי
  העגלה שלך ריקה

   שכחתם סיסמה?

   ניתן להתחבר באמצעות קישור